Gabriel Jonáš  – KLAVÍR

Gabriel Jonáš (*1948) -je jednou z najvýraznejších osobností súčasnej európskej jazzovej scény.Jonáš, ktorý hrá v súčasnosti výhradne na klavír, vyštudoval na bratislavskom konzervatóriu (1964-69) odbor hra na akordeón a hra na gitare. V roku 1973 získal štipendium na prestížnej Berklee College of Music v Bostone, USA. V rokoch 1972-73 žil a hudobne pôsobil v New Yorku. Spolupracoval s mnohými významnými americkými jazzmanmi (napr. Joe Newman, Sam Jones, Albert Heath, Atilla Zoller). Po návrate domov (1974) spolupracoval so  všetkými významnými československými hudobníkmi. Z tohto obdobia je významné jeho účinkovanie s českým multiinštrumentalistom Jiřím Stivínom a poľským spevákom Czieslawom Niemenom.V roku 1976 nahral svoje prvé album pod vlastným menom – „Impressie“. V roku 1979 sa stal členom VV Sytému Vlada Valoviča. K pamätným patrí aj jeho vystúpenie na BHS v roku 1980 v dvojkoncerte s klaviristom Emilom Viklickým. V rokoch 1983-99 sa objavuje ako spoluhráč v mnohých významných domácich i medzinárodných zoskupeniach (spolupráca so: skupina Esprit Pavla Kozmu, kvintet Dušana Húščavu, duo s talianskym klarinetistom Gabrielom Mirabassim, Matúš Jakabčic Tentet, Karel Růžička ml., David Dorůžka, Roman Pokorný, Robert Balzar, Radovan Tariška, Martin Valihora, Juraj Griglák, Peter Cardarelli Quartet, Jana Kociánová). V roku 1975 získal cenu pre najlepšieho sólistu na jazzovom festivale v kroměříži a v roku 1991 dostal ako jazzman roka cenu Ladislava Martoníka, ktorú udeľuje Hudobný Fond. V roku 1981 bol pozvaný na BHS kde sa prezentoval sólo a taktiez duo s s Pražským jazzovým pianistom E.Viklickým. Jeho hudobné umenie je zachytené na viac ako 40 albumoch, z ktorých 4 vyšli pod jeho vlastným menom. Od roku 2010 spolupracuje na 3 projektoch, ktoré dostali podporu z MK SR. (Jam-Session, VocalEase, Chansons & Songs). V rámci nich pomáha v raste nastupujúcej generácii jazzmanov. 2016 dostal ocenenie za výnimočný prínos v oblasti kultúry (Identifikačný kód Slovenska  )od spoločnosti Artem. Gabriel Jonáš je tiež aktívny ako skladateľ. Vo svojich skladbách kombinuje výrazné melodické motívy, sprevádzané harmóniou založenou na znalostiach mainstreamového jazzu  doplneného inováciami 60. a 70. rokov.  Je otvorený novým vplyvom, ktoré sa objavujú a obohacujú tento žáner stale do nových  interpretačných možností.

Juraj Kalász – KONTRABAS

Ing. Juraj Kalász (*1963) – hudobník, skladateľ, aranžér, pedagóg a manager. Vyštudoval STU – Strojnícka fakulta (1989) a Štátne konzervatórium v Bratislave (1997) odbor hry na kontrabase. Profesionálne pôsobenie v hudobnej oblasti od roku 1986. V roku 1989 získal na festivale „Nové tváre slovenského jazzu“ cenu „Za vynikajúci inštrumentálny výkon“. Za svoje aktivity v oblasti jazzu v roku 1998 získal od Hudobného fondu Cenu Ladislava Martoníka. Okrem spolupráce s väčšinou československých jazzmanov viedol niekoľko vlastných hudobných zoskupení a je autorom alebo spoluautorom niekoľkých hudobných projektov v spolupráci s MK SR. Od roku 2006 vedie pravidelné nedeľné jazzové Jam-Sessions (Hlava XXII, NuSpirit Club, hudobný klub Zelený strom). Za dvanásť rokov zorganizoval a uviedol pod hlavičkou tohto projektu viac než 600 koncertov. Je spoluautorom projektu VocalEase, ktorý funguje od roku 2010 podnes. Pravidelne vystupuje na koncertoch a festivaloch doma i v zahraničí (Bratislava, Košice, Praha, Brno, Viedeň, Santander, Krakov, Hamburg, Konstanz a pod. ). Je vyhľadávaným spoluhráčom rôznych skupín a spevákov v rámci bratislavskej hudobnej scény. Spolupracuje a nahráva nielen s jazzovými ale aj bluesovými a chansonovými umelcami. Je členom rady Slovenskej jazzovej spoločnosti. V spolupráci s ministerstvom kultúry SR a BSK organizuje od roku 2013 projekt „Chansons & Songs“.

Marian Ševčík – BICIE

Marián Ševčík (*1978) je jedným z najvplyvnejších slovenských bubeníkov svojej generácie. Marián študoval  bicie nástroje na konzervatóriu v Žiline a v Bratislave, neskor sa zúčastnil viacerých jazzových workshopov v zahraničí. Účinkoval na jazzových festivaloch v Rakúsku, Nemecku, Švédsku, Veľkej Británii, Francúzsku, Holandsku,Polsku, Španielsku, Taliansku a v USA.Marián hral a nahrával s hudobníkmi ako sú Joel Frahm, Boris Kozlov, Kevin Mahogany, Benito González, Joel Frahm, Miroslav Vitouš, George Mraz, Alex Sipiagin, Mary Stallings, Essiet Okon Essiet, Donny McCaslin, Joe Cohn, Rick Margitza, Deborah Davis, Mary Stallings.Spolupracuje s telesami ako sú: Bob Mintzer quintet, Kevin Hays trio, Gustav Brom big band, Matúš Jakabčic  CZ-SK big band, Ida Kelarová Chavorenge, V4 jazz Quartet, Ondrej Štveráček quartet, Kaunis Five, Free tenors (Harry Sokal), Pavel Wlosok (trio-quartet) a s mnohými ďalšími.V roku 2008 dostal cenu Ladislava Martonika ako jazzman roku.V roku 2013 sa podieľal na nahrávaní nového CD klaviristu Pavla Wlosoka spolu s basistom Mikom Holesteinom a tenor saxofonistom Donny McCaslinom v USA.V lete roku 2014 predstavil na turné svoj quartet-quintet v zložení: Pavel Wlosok, Tomáš Baroš, Lukáš Oravec a špecialny hosť Rick Margitza (USA). Na jeseň roku 2015 spolupracoval s legendou Amerického jazzu Bob Mintzer quintet (spolu s Lukášom Oravcom, Kálman Oláhom a Tomášom Barošom). V roku 2016 prebehlo  turné jeho nového projektu THE TRIO (Kevin Hays, Tomáš Baroš, Marián Ševčík). Od roku 2017 začal učiť na Súkromnom  konzervatóriu Dezidera Kardoša  v Topoľčanoch. Tento rok má naplánovaných niekoľko turné v zahraničí: Juhoafrická republika, Malta, Holandsko…